Bankalardan zorlanmadan alınabilen ürünlerin başında gelen kredi kartlarına başvurabilmek için bankaların bazı kriterleri bulunuyor.

Gençlerin de harcamalarının arttığı günümüz dünyasında henüz 18 yaşını doldurmamış yahut 18 yaşından yeni gün almış gençlerimizin aklına gelen soruları kredi kartı alabilir miyim oluyor.

[adinserter block=”1″]

18 Yaşından Küçükler Kredi Kartı Kullanabilir Mi ?

18 yaşını doldurmayan kişiler yasalar gereği reşit sayılmadığından bankaların bazı hizmetlerini kullanmalarına engel oluyor; ancak 18 yaşını doldurmayan kişilerin de kredi kartı kullanmaları mümkündür. Peki nasıl? Bu kişiler sadece ebeveynleri tarafından çıkarılan ek kredi kartı ürünlerini kullanma hakkına sahiptir. Yani bankalar 18 yaş altı kredi kartı alma başvurularına onay vermesi mümkün değildir. Ancak ailelerin çocuklarının kredi kartı sahibi olmalarını istemeleri durumunda ebeveynler tarafından ek kart çıkarma talebi oluşturarak bu isteklerini gerçeğe dönüştürme imkânı bulunmaktadır.

[adinserter block=”4″]

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaya tek başınıza yaptığınız kredi kartı başvurunuzun onay alması için mutlaka 18 yaşını doldurmanız lazım. Bazı bankaların yürütmüş olduğu kampanyalar kapsamında 18 yaşını doldurmamış olsanız da yasal vasinizin onayıyla kredi kartı kullanabilirsiniz.

İş Bankası MaxiPara Gençlik Kartı

18 yaş altına yönelik olarak üretilen ve -18 kredi kartı sloganı ile kullanıma sunulmuş İş Bankası MaxiPara Gençlik Kartı 18 yaş altı kredi kartı ürünüdür.

Ebeveynler çocuklarının harcamalarını  takip edebilirken; çocuklar da yanlarında nakit para taşımadan alışveriş yapabilecek. Bu kredi kartı 12 yaş ile 18 yaş arası çocuklar için kullanıma sunulmuş olup kart üzerinde çocuğun resmi basılmaktadır. Bu sayede başkasının kullanımı imkansızdır.

[adinserter block=”1″]

Vakıfbank Junior Kart

Vakıfbank’ın 18 yaş altı müşterileri için  hazırlamış olduğu Vakıfbank Junior kart 18 yaş altı çocuklar için üretilen bir kredi kartı ürünü olup bu kartın belkide en önemli özelliği limitinin aile tarafından belirlenmesidir. Yine limiti ebeveynler tarafından  belirlenen tutarlarda çocuklar kartlarından nakit para çekebilir.

[adinserter block=”4″]

 Akbank EXİ26 Kredi Kartı

Akbank tarafından 16 – 26 yaş aralığındaki gençler için kullanıma sunulmuştur. Vasinin izni ve isteği üzerine verilmektedir. Kredi kartı olarak kullanılan kartta peşin fiyatına taksitlendirme, puan kazanımı ve özellikle öğrencilere yönelik kamyanlardan da faydalanma özellikleri bulunmaktadır.

[adinserter block=”2″]

Kısaca bankalar 18 yaş altı için kredi kartı ürünleri vardır ancak bu ürünlerden faydalanabilmek için mutlaka yasal vasinizin onayı olmalıdır. Zaten bu tarz kredi kartlarına ebeveynlerinizin başvuru yapması gerekmektedir. 18 yaş altı kişilerin kendileri bizzat  kredi kartı başvurusunda bulunursa başvuruları reddedilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here