Insanların nakit ihtiyaçlarını kısa zaman içinde karşılamak için yoğun bir şekilde ilgi gösterdikleri krediler özellikle kolay kredi veren bankalardan alındığında kısa zaman içinde insanların ciddi sorunlarını aşabilmelerine yardımcı olabilmektedir. Bu konuda her dönem farklı seçenekler ile kampanyalar hazırlamakta olan bankalar özellikle insanların gelir düzeyleri, bankalar ile olan ilişkileri ve sahip oldukları genel kredi notuna göre yaptıkları değerlendirmeler ile talepleri karşılamaktadırlar. Bazı bankalar şubeye gitmeden anında kredi kullandırma mkanı da sunmakadır.

[adinserter block=”1″]

Kolay Kredi Almak Için Doğru Banka Seçimi

Çok farklı isimler ile hazırlanan krediler insanların maddi anlamda yaşadıkları zorluklarda rahat bir nefes almaları için çok büyük ilgi görmektedir. Taşıt, konut, evlilik, tatil, ihtiyaç ve buna benzer birçok isim ile hazırlanan kredi kampanyaları farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile insanlara nakit temin etme olanağı sunabilmektedir. Özellikle kredi taleplerinin kısa zaman içinde karşılanabilmesini isteyen insanlar bu sebeple kendilerine zorluk çıkarmayacak ve taleplerini hızlı bir şekilde karşılayacak olan bankaları seçmek istemektedirler.

[adinserter block=”3″]

Bu konuda birçok seçenek olduğu için banka dolaşmak veya web sitelerinden bankaların kredi taleplerini karşılamak için dikkat ettikleri kriterler hakkında bilgi almak gerekmektedir.  Aynı isim ile verilmekte olan kredilerde farklı faiz oranları uygulamakta olan bankalara gelen talepleri karşılamak için müşterilerine farklı kolaylıklar sağlayabilmektedirler. Günümüzde Şubeye gitmeden anında kredi  veren bankalar arasında aşağıdaki bankaları göstermek mümkündür;

Kredi Almak Için Kolaylık Tanıyan Bankalar

1. TEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın CepteTEB uygulamasından dilediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Online bir bankacılık hizmeti olan Cepteteb, TEB müşterilerine gelir belgesi olmaksızın ihtiyaç kredisi başvuru yapabilme olanağı sağlıyor. Ayrıca kredi başvurularından herhangi bir tahsis ücreti almazken; dosya masrafı ödemekle de yükümlü tutmuyor. Cepteteb üzerinden şubeye gitmeden anında kredi  başvurusu yapmanın tek bir şartı vardır. Hayat sigortası yaptırmak. Gelir belgesi olmayan kişilerin Cepteteb aracılığı ile kredi başvurusu yapmadan önce bir hayat sigortası yaptırması ve birkaç primini ödemiş olması gerekir. Hayat sigortası olmayan ve yaptırmak istemeyen kişilerin kredi başvuruları kabul edilmiyor. Cepteteb 30,000 TL ‘ye kadar ihtiyaç kredisi sağlıyor. Faiz oranları ise vade seçeneklerine göre değişiyor. 24 ay vadeli ihtiyaç kredisinde faiz oranı % 1,39 iken, 25-48 ay vade seçenekleri için faiz oranı ise % 1, 49 olarak belirlenmiştir. Teb anında kredi başvurusu için web stesini ziyaret edebilirsiniz.

[adinserter block=”5″]

2. ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank da gelir belgesi olmayan kişilere kredi sağlayan bankalar arasındadır. ING Bank hem resmi sitesinden başvuru ile hem de SMS aracılığı ile kredi başvurularını kabul ediyor. ING Bank’a gelir belgesi olmadan kredi başvurularından üst limit 50,000 TL olarak belirlenmiştir. Banka müşterilerinden zorunlu olarak hayat sigortası yaptırmasını talep ediyor. Ayrıca ING Bank kredi verdiği müşterilerinden kredi tahsis ücreti de alıyor. ING Bank gelir belgesi olmayan kişilere ihtiyaç kredisi kapsamında verdiği kredi limiti, vade ve faiz oranlarını öğrenmek için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Şubeye gitmeden anında kredi  başvurusu yapabilir ve gelir belgesiz kredinizi anında hesabınıza çekebilirsiniz.

[adinserter block=”6″]

3. Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank diğer bankaların aksine gelir belgesi olmayan kişilerin başvurularını SMS aracılığı ile alıyor. Denizbank SMS ile ulaşan müşterilerinden herhangi bir evrak istemeden en fazla 55,000 TL ‘ye kadar kredi verebiliyor. Denizbank gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapmak için KREDİM yazıp bir boşluk bırakıp T.C Kimlik Numarasını yazıp 3280 ‘e SMS göndermelisiniz. Kısa sürede kredi başvurusu olumlu veya olumsuz sonuçlanarak tarafınıza bildirilir. Kredi onayı alan kişiler sadece T.C kimlik kartı ile Denizbank şubelerine giderek krediyi alabilir.

4. Enpara.Com Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara.com gelir belgesi olmayan müşterilerine kredi veren bankalardan biridir. Enpara uygulamasını bilgisayardan veya mobil uygulama olarak telefonunuza indirerek işlemlere başlayabilirsiniz. Enpara uygulamasından kredi başvurusu yapmak için ilk olarak Enpara.com ‘a üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra gerekli evrakların gönderilmesi için bir Finansbank şubesine gitmeniz yeterlidir. Burada üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra şubeye gitmeden anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

[adinserter block=”6″]

Enpara gelir belgesi olmayan müşterilerine 30,000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Üstelik kredi verdiği müşterilerinden dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi şeyler almıyor. Enpara ‘dan alınan ihtiyaç kredileri için hayat sigortası yapma mecburiyeti vardır. Kredi faiz oranları ise 24 – 48 ay vade seçeneklerinde  % 1,39 ile % 1,43 arasında değişiyor.

5. Nkolaykredi Gelir Belgesiz Kredi

Aktif Bank müşterilerinin şubesiz bankacılık hizmeti olan Nkolay.com.tr; gelir belgesi olmayan kişilere kredi sağlıyor. Nkolay kredi başvuruları Nkolay.com.tr adresinden yapılıyor. Nkolay krediye başvurmak için Aktifbank müşterisi olmanız gerekmez. Müşterisi olmayan kişiler de şubeye gitmeden anında kredi başvurusu yapabilir.

[adinserter block=”6″]

Bu krediyi gelir belgesi olmayan fakat Aktif bank müşterisi olanlar ise kolaylıkla alabilir. Nkolay kredi 30,000 TL’ye kadar kredi veriyor. Ayrıca binde 5 oranında da kredi tahsis ücreti alıyor. Nkolay kredi başvuran müşterilerinden hayat sigortası yaptırma zorunluluğunu şart koşmazken, herhangi bir evrak da talep etmiyor. Faiz oranları ise diğer bankalara nazaran yüksek olup %2,29 civarındadır.

6.İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

İş Bankası gelir belgesi olmayanlara kredi verebiliyor. Üstelik evrak işlemleri ile de uğraşmanıza gerek yoktur. Senetsiz, gelir belgesiz, anında kredi başvurusu yapılabilmektedir. Anında kredi başvurusu için  tek yapmanız gereken size mobil uygulaması veya internet sitesini ziyaretetmek.

7. Akbank Gelir Belgesi Olmadan Kredi Başvurusu

Akbank gelir belgesi olmayan tüketicilere kredi verebiliyor. Akbank’ın size en yakın şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca İnternet şube, SMS, ATM ve başka bankaların kartları aracılığı ile de Akbank’a gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank SMS ile 20 Bİn TL değerindeki kredi için başvuru yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bunlar;

[adinserter block=”6″]

  • Kredi yazıp boşluk bırakın,
  • TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakın,
  • Kısa mesajı 4425‘e gönderin, şeklindedir. Bu sayede kredi başvurunuzu yapmış olacaksınız. Başvuru onayı size bilgilendirme mesajı ile gelecektir. Günün her saati haftanın her günü arayabileceğiniz Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası 444 25 25 şeklindedir.

8. Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Bankalar özellikle son dönemde, tüketicilere kredi tahsisi yaparken bazı kolaylıklar göstermeye başladılar diyebiliriz. Bunların arasında da özellikle gelir belgesi meselesi yer alıyor. Garanti Bankası da bu şekilde tüketicilere kolaylıklar göstermekte ve herhangi bir gelir belgesi ibrazı istemeden kredi tahsisinde bulunmaktadır. Anında kredi başvurusu yapabilmek için mobil uygulama veya web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

[adinserter block=”2″]

9. Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Bankaların kredi ile ilgili olarak istediği ana belgelerden birisi de hiç şüphe yok ki gelir belgesidir. Bankaların gelir belgesi istemesinin sebebi ise; kredi başvurucusunun ilgili kredi borcunu ödeme gücünün tespitidir. Ancak kredi notu uygulamasının gittikçe daha oturuyor olması ve bununla birlikte kullanımının da yaygınlaşması ile birlikte; belli ölçülerdeki kredilerde bankalar gelir belgesiz finansman sağlayabiliyor.  Anında kredi başvurusu yapmak için sitesinden daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

[adinserter block=”6″]

 

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hakkında

Bu sebeple kredi hizmetlerinde müşterilerine zorluk çıkarmayan bankalar her zaman için en çok ilgi çeken ve kredi taleplerinde diğer bankaları ciddi bir şekilde geride bırakan bankalardır. Onaylanan kredilerin kısa zaman içinde müşterilerin hesabına geçmesi ve aynı zamanda mümkün olan en az kesintinin de yapılması insanların önem verdikleri bir diğer konudur. Sadece gelir belgeleri ve tüm bankalarda geçerli olan kredi notları ile başvurularına yanıt alan insanlar her zaman için en kredi taleplerinde kolaylık tanıyan bankaları seçmeye özen göstermektedirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here