Kredi başvurularının birçok nedene bağlı olmak ile birlikte genel olarak kara liste de yer aldığınızdan dolayı ya da kredi notunuzun yeterli seviye de olmamasından dolayı reddedilmektedir. Bankalar genellikle düzenli ödeme yapmayarak borçlanan ve icraya düşen şahısları kara listeye almaktadırlar. Bunun yanı sıra da kredi notlarını en düşük seviyeye çekmektedirler.

[adinserter block=”1″]

Kredi başvurularınızda ret cevabı almak istemiyorsanız bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle ret verilen sebeplerin önde gelenlerinden bahsedelim;

Düşük Gelir ile Yüksek Limit İstemi

Düşük gelire sahip olanların düşük ödeme imkânı ile yüksek limitlerde kredi kartı istemeleri başvurularının ret olmasına sebebiyet vermektedir. Bankalar aylık olarak en az maaşınızın %50’si oranında ödemenizi hesaplayarak limitinizi belirlemektedirler. Nu yüzden dolayı başvurunuzu yapmadan önce gelirinize oranlı olarak limit talep etmeniz başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanmasını sağlayacaktır.

[adinserter block=”1″]

Banka Farklılıkları

Başvurularınızın içeriği ve evrak istemi her banka için değişim gösterebilmektedir. Buna bağlı olarak kredi başvurunuza ret aldığınız bankadan farklı bir bankaya aynı başvuruyu yaptığınızda olumlu sonuçta alabilirsiniz. Krediye sahip olmak istiyorsanız bunu denemenizde büyük fayda vardır.

Ödenmeyen Banka Borçları

Daha önce kredi sahibi olmuş ve borçlarınızı düzensiz ve yetersiz bir şekilde yerine getirdiyseniz bu sizin kredi notunuzu düşürerek başvurunuzun reddedilmesine sebep olmaktadır. Bankaya olan borcunuzu kapatarak tekrar başvuru sağlayabilirsiniz.

[adinserter block=”2″]

Ödenmeyen Faturalarınız

Bankalar başvuru sürecinde sizlerden istemiş olduğunuz faturaların kontrolü yapmaktadırlar. Bu kontroller neticesinde ödenmemiş faturalara sahipseniz başvurunuzun ret olma ihtimali oldukça yüksektir. Başvuru yapmadan önce fatura ödemelerinizi gerçekleştirmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır.

Birçok Krediye Sahip Olmak

Farklı bankalardan ya da aynı banka üzerinden birden fazla krediye veya kredi kartına sahip olmak başvurunuzun olumsuz sonuçlanarak ret olmasına sebebiyet vermektedir. Gereksiz olan kredi hesaplarınızı kapatarak tekrar başvuru yapabilirsiniz.

[adinserter block=”1″]

Kredi Notunuz

Kredi notunuz başvuru sürecinizi belirleyecek olan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Kredi notu bankalarca ortak olarak görülmektedir yani farklı bir bankaya borcunuz var ve diğer bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız. Borcunuz olduğu bilgisi kredi başvurusu yaptığınız bankaca görülmektedir. Bundan dolayı eğer başvurunuzda olumlu olarak sonuç almak istiyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekmektedir.

=>Kredi notunu etkileyen faktörler için

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here