Tüketicilerin günlük yapmış olduğu harcamalar artarak devam etmektedir. Bu artış ileride borçlanmaya hatta icraya düşmeye bile sebebiyet vermektedir. Bunda ki en büyük etken bankalarca belirlenen faiz oranlarının yükselmesi ve kullanıcının gelirinden fazla almış olduğu kredinin yanlış kullanılmasıdır. Sizlerde kredi kartı kullanıcısı iseniz ve borcunuzda varsa bilmeniz gereken çok önemli noktalar vardır.

[adinserter block=”2″]

Kredi kartı borcu olanların fazla faiz ödememek adına bilmesi gereken pek çok bilgi vardır. Borçlanmanız durumunda sürekli artış gösterecek olan gecikme faizinin biran önce önüne geçmeniz gerekmektedir. Gecikme faizi uygulanması sizin daha da fazla borçlanmanızı sağlayacaktır. Gecikme faizini ödemek istemiyorsanız bunun en önemlisi noktası olan kredi kartınızın asgari ödeme tutarını aylık olarak düzenli bir şekilde bankanıza ödemenizdir. Asgari ödeme tutarı kredi kartınızın toplam harcamasının hesap kesim tarihinden itibaren hesaplanan toplam ücretin, minimum ödenmesi gereken miktarıdır.  Asgari ödeme tutarı sizin maddi geliriniz üzerinden hesaplanarak belirli tutarda ödemenize imkan sağlamakta ve yönetmelik ile belirlenmektedir. Kredi kartınızın limitine göre dönem borucunuz hesaplanarak asgari ödeme tutarı da yaklaşık olarak belirlenmektedir. Kredi kartlarının sadece asgari ödeme tutarını ödemek sizler için avantaj sağlayıp gecikme faizi ödemenizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Asgari ödemeleri düzenli ve yeterli bir şekilde gerçekleştirmeniz kredi notunuzu da olumlu yönde etkileyecektir. Eğer asgari ücreti ödeyemeyecek durumdaysanız almış olduğunuz ürünler üzerinden taksit erteleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

[adinserter block=”3″]

Kredi Kartı Borcu Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Eğer bir kredi borcuna sahipseniz gelirinizden ya da kredi kartı limitinizden fazla tüketim yapmamalısınız. Kredi borcunuzu kapatmaya karar verdiyseniz alacağınız ekstre ile ayrıca ertelenmiş taksitiniz bulunuyor ise bunların dökümü ile tümünü kapatmanız gerekmektedir. Bu hem sizi gereksiz olarak faiz ödemekten kurtaracak hem de yeni kredi kartı başvurularınızda sizlere avantaj sağlayacaktır. Eğer kredi kartını kapatmak yerine yapılandırmak istiyorum diyorsanız bu da sizler için avantajdır fazla faiz ödemektense belirli ücretlerde banka ödemesi gerçekleştirmek ileride edineceğiniz borcun düşmesini sağlayacaktır. Yapılandırma ve hesaplama işlemlerini hem şubeniz aracılığıyla hem de internet üzerinde yer alan programlarla kolay ve rahatça yapabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here